Opcje przeglądania
Promocja

Jak działają na skórę stymulatory tkankowe?

Pomimo regularnego stosowania ulubionych kosmetyków, co jakiś czas warto również sięgnąć po produkty specjalistyczne jakimi są stymulatory tkankowe. Działając na głębsze warstwy skóry pobudzamy proces produkcji kolagenu i elastyny, uzyskując tym samym efekt poprawy jędrności, elastyczności i ogólnej kondycji skóry. W przeciwieństwie do innych produktów, które działają wyłącznie powierzchniowo, iniekcja działa i odżywia skórę od wewnątrz, dlatego jej efekty są wyraźnie widoczne i trwałe.

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

stymulatory tkankowe

Stymulatory tkankowe – co to jest?

Stymulatory tkankowe to preparaty stosowane w medycynie estetycznej w celu prowadzenia kuracji przeciwstarzeniowej. Ich zadaniem jest stymulacja kolagenu, elastyny oraz komórek skóry, czyli, pisząc ogólniej, odbudowa skóry.

Najczęściej stosowane są:

  • stymulatory tkankowe pod oczy;
  • stymulatory tkankowe na twarz.

Wprowadza się je metodą iniekcji, czyli preparaty z substancjami odpowiedzialnymi za stymulowanie komórek wstrzykuje się do skóry. W zależności od oczekiwanego efektu można wprowadzać stymulator tkankowy śródskórnie, podskórnie lub w głębsze warstwy skóry.

Preparaty stosowane w tego typu zabiegach różnią się przede wszystkim rodzajem substancji czynnych, i co za tym idzie, techniką iniekcji oraz oczekiwanymi rezultatami. Popularnym biostymulatorem jest Neauvia, która zawiera kwas hialuronowy (wypełniacz) oraz hydroksyapatyt wapnia, czyli stymulator. Tutaj warto od razu wspomnieć, że najczęściej stosuje się środki, w których znajduje się:

  • hydroksyapatyt wapnia;
  • kwas l-polimlekowy.

Czym się różnią? Hydroksyapatyt wapnia to preparat, który ma podobny skład, co ten naturalnie występujący w ludzkich kościach, dzięki czemu jest bezpieczny, nie wymaga przeprowadzania prób uczuleniowych. Jego głównym zadaniem jest pobudzenie produkcji kolagenu, najczęściej aplikuje się go na twarz, usta, a także okolice oczu. Jego zaletą jest to, że bardzo szybko generuje pierwsze efekty, koryguje zagłębienia. Drugim, powszechnym stymulatorem tkankowym jest kwas l-polimlekowy, który, tak jak hydroksyapatyt wapnia, inicjuje produkcję kolagenu, a co za tym idzie, wypełnia zmarszczki. Na efekty trzeba poczekać dłużej, mogą pojawiać się do kilku miesięcy, aczkolwiek jest to środek, który działa długoterminowo, nawet do dwóch lat.

 

Stymulatory tkankowe – efekty

Stymulatory tkankowe to preparaty, które mają na celu odbudowę struktury skóry, poprzez „zmuszenie” do produkcji nowych komórek, kolagenu i elastyny. W efekcie następuje poprawa kondycji skóry, zwiększa się jej jędrność, gładkość, a także nawilżenie. Stopniowo następuje spłycenie zmarszczek, skóra staje się bardziej napięta. W zależności od wybranego preparatu dodatkowo może poprawić się koloryt skóry. W praktyce twarz jest odmłodzona, świeża, wygląda zdrowo.

Trzeba jednak zdawać sobie sprawę z tego, że efekty te nie są natychmiastowe, najczęściej należy na nie poczekać do kilku miesięcy. Istotne jest również to, że zabiegi z wykorzystaniem stymulatorów tkankowych należy wykonywać w serii, w regularnych odstępach czasu.

W przypadku preparatów Neauvia najczęściej jest to seria 4 zabiegów, które przeprowadza się co 3 tygodnie.

 

Stymulatory tkankowe – opinie

Stymulatory tkankowe to nowoczesny sposób na poprawę kondycji skóry, uzyskanie efektu odmłodzenia bez stosowania wypełniaczy. Ponadto, dzięki temu, że efekt utrzymuje się do dwóch lat, jest to zabieg chętnie wybierany przez klientki i klientów.

Najczęściej opinie o stymulatorach tkankowych konfrontuje się z wypełniaczami, takimi jak kwas hialuronowy. Jakie są różnice między nimi? Wypełniacze zwykle służą do modelowania twarzy oraz wypełniania ubytków, natomiast stymulatory pobudzają odbudowę komórek, a więc o wiele lepiej radzą sobie ze zmarszczkami. Efekt działania wypełniaczy widoczny jest do roku, ale jest za to natychmiastowy, natomiast stymulatorów prawie dwa razy dłużej, lecz na pierwsze oznaki trzeba poczekać, aż zwiększeniu ulegnie produkcja kolagenu i elastyny.

Decyzję o wyborze preparatu najlepiej jest podjąć na podstawie potrzeb klientki/klientka, a także oczekiwanych efektów, ponieważ w tym wypadku nie ma jednego, uniwersalnego rozwiązania.

Po zaaplikowaniu odpowiednio dobranych biostymulatorów uzyskujemy naturalne efekty poprawy jędrności, gęstości i jakości skóry.

Stymulatory tkankowe możemy podzielić ze względu na: rodzaj substancji czynnej, obszary leczenia, techniki iniekcji, efekt i jego długotrwałość, wskazania oraz mechanizmu działania.

Poznaj biostymulatory marki Neauvia.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl